Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 3 (73) jesień 2021

 W NUMERZE:

Powrót na Bałkany!” to największy materiał tego numeru, zawierający nasze autorskie relacje z kilkunastu meczów w okresie letnim w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji. Jest to obszerny, bogaty w spostrzeżenia i fotografie reportaż z długiej wyprawy redakcyjnej, a zawiera m.in. takie mecze jak Velež Mostar-AEK Ateny (wyprawa pociągiem specjalnym razem z kibicami z Mostaru do Sarajewa), Rudar Prijedor-Borac Banja Luka (akcja gości na flagę gospodarzy i wjazd na murawę), czy Željezničar Sarajewo-Borac Banja Luka (pierwszy punkt obchodów 100-lecia Željezničara).

Opowieści z Kibicowskich Wysp to nowa rubryka w „TMK+”, której tematyką są oczywiście klimaty kibicowskie w Wielkiej Brytanii. Na dobry początek artykuł „Londyn – spojrzenie z innej perspektywy”, przybliżający mniejsze kluby z aglomeracji brytyjskiej stolicy – mniej znane, ale właśnie dlatego ciekawe, a przede wszystkim posiadające spore grono wiernych fanatyków podążających za nimi na wyjazdowym szlaku.

WYWIADY:

Awayboys Fanatics / Worthing FC – to wywiad z jedną ze wspomnianych powyżej mniejszych ekipek z okolic Londynu, świetnie uzupełniający powyższy artykuł. Grupa, która próbuje działać według kanonów ultras, w udany sposób implementująca ten styl w tradycyjną brytyjską scenę kibicowską.

Ajax Amsterdam Hooligans – Dzięki przyjaźni z bandą Cracovii, chuliganka Ajaxu prawdopodobnie ma większy związek z polską sceną, niż jakakolwiek inna ekipa z zachodu Europy. Znają nieźle realia polskiego podwórka, ale i sami spotykają się z dość dużym zainteresowaniem polskich kibiców. Mają swoją specyfikę i jesteśmy pewni, że chętnie zapoznacie się z tym, co ekipa Ajaxu miała nam do powiedzenia.

Out Of Control / UTA Arad – obszerna, ciekawa rozmowa z jedną z ekip rumuńskich, po raz kolejny potwierdzająca, że tamtejsza scena trzyma się bardzo blisko oryginalnych idei i wzorców ultras. Chłopaki opowiedzieli nam nie tylko o swoich początkach, sukcesach i obecnych realiach kibicowskich, ale też o relacjach z pobliskimi Węgrami, genezach kosy z Politehniką Timisoara oraz zgody ze Steauą Bukareszt. A także dlaczego nazywają swój stadion… bublem architektonicznym.

Volyn Crusaders Firm / Wołyń Łuck – z czym kojarzy się Wołyń w Polsce – wiadomo. Jednak również i tam istnieje ruch kibicowski, a skoro są na dawnych polskich kresach kumate ekipy, to nie mamy oporów, by z nimi porozmawiać o naszym kibolskim świecie. Ciekawi nas bowiem, jak działają i co mają do powiedzenia ukraińscy fanatycy w tym nieodległym od granic Polski, ale mało znanym kibicowsko regionie. W poprzednim numerze przeprowadziliśmy wywiad z ekipą Weresu Równe (dostali nawet foto na okładce), tym razem rozmawiamy z ich nieco bardziej znanymi rywalami – kibolami Wołynia Łuck.

REPORTAŻE:

Levski Sofia-CSKA Sofia – pierwsze derby bułgarskiej stolicy po lockdownie.

CSA Steaua Bukareszt-OFK Belgrad – huczne otwarcie nowego stadionu drugoligowej Steauy, w miejscu dawnego, legendarnego stadionu Ghencea.

Stade Rennais-FC Nantes – ciekawe derby Bretanii w 1. lidze francuskiej.

Broendby IF-RB Salzburg – emocjonalna relacja polskiego kibica z bardzo atrakcyjnego meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Wołyń Łuck-Weres Równe – derby Wołynia w 2. lidze ukraińskiej, będące uzupełnieniem wspomnianego wcześniej wywiadu.

PONADTO:

„Bałkańskie pieśni kibicowskie” – część III – Torcida Split.

– „Zagraniczny flash” – przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Galeria fotek ekip austriackich.

TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 12,90 zł!

JAK ZAMÓWIĆ WYSYŁKOWO?

Aby zamówić, wyślij przelew na 12,90 zł na konto redakcji w mBanku: 48 1140 2017 0000 4202 0513 7197 (TMK s.c., Bełchatów). Cena zawiera koszty wysyłki listem ekonomicznym.

Tytuł przelewu: „TMK PLUS NR 73, adres wysyłki: (…)”

Więcej informacji na tomykibice.pl w zakładce Prenumerata.

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...