Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 3 (69) jesień 2020

W NUMERZE:

Tematem numeru jest obszerny reportaż „Białoruś walcząca”. Wydarzenia u naszego wschodniego sąsiada jeszcze kilka dni temu były jednym głównych z tematów medialnych, a my przybliżamy Wam udział środowiska kibicowskiego w demonstracjach (i nie tylko), które miały miejsce na ulicach Mińska i innych miast. Ruch kibicowski na Białorusi, choć osłabiony i ostro tępiony przez reżim Łukaszenki w ostatnich latach, stanął do walki w pierwszym szeregu. I to niezależnie od prezentowanych światopoglądów – więcej na ten temat na łamach najnowszego „Plusa”! Warto podkreślić również cywilną odwagę wielu przedstawicieli białoruskiego środowiska sportowego, w tym nawet niektórych prominentnych działaczy! O tym, jak również o płynących z wielu krajów wyrazach kibicowskiej solidarności z walczącymi z reżimem białoruskimi ekipami, również przeczytacie w niniejszym artykule.

Zgody zagraniczne to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Jest fascynacja nieznanym dotąd ruchem kibicowskim z odmiennymi zwyczajami na trybunach, ale też i duże różnice mentalnościowe, niekiedy trudne do zaakceptowania. Dlatego nie każda tego typu sztama zakwita od razu. Dowodem na to jest pierwsza wizyta Torcidy Split w Zabrzu, a dokładniej na Wielkich Derbach Śląska Ruch-Górnik 2008. Publikujemy dla Was wspomnienia kibica Hajduka, z których dowiecie się, co zszokowało, rozśmieszyło, a co zafascynowało kibiców ze słonecznego Splitu na szarym od ciężkiego przemysłu Górnym Śląsku.

W poprzednim numerze „TMK Plus” zgodnie z naszymi oczekiwaniami, najwięcej emocji wzbudził artykuł dotyczący podziałów wśród Grobari – fanatyków Partizana Belgrad. Tym razem przedstawiamy jego ciekawe uzupełnienie, rzucające nowe światło na wiele faktów z pierwszych dekad działalności kiboli Partizana – wywiad pt. „Czarno-biała historia”, z legendą Grobari Dejanem Vladoviciem, współzałożycielem pierwszej opozycyjnej frakcji Jużni Front.

Polecamy również dwa kolejne wywiady w jesiennym numerze – z kibicami VSS Koszyce (Słowacja) oraz Dynama Brześć (Białoruś).

Nasz południowy sąsiad posiada skromną scenę kibicowską, ale i tam działa ponad 30 ekip i ekipek, o czym większość polskich kibiców nie ma pojęcia, nawet tych, którzy interesują się tym, co słychać na stadionach po drugiej stronie Tatr. Dlatego szczerze polecamy Wam obszerny, kilkunastostronicowy artykuł „Słowackie ekipy kibicowskie” wraz z informacjami i fotkami o każdej z nich!

„Dalmatino” to reportaż z dłuższego pobytu jednego z redaktorów „Plusa” na chorwackiej ziemi, bogaty w relacje, fakty i ciekawostki ze światka chorwackiej sceny kibicowskiej.

Polecamy też reportaże z takich meczów jak:

Ferencvaros Budapeszt-Ujpest Budapeszt (Węgry)

DVSC Debreczyn-Paksi FC (Węgry)

Junak Sinj-Marsonia Slavonski Brod (Chorwacja)

Po raz kolejny na łamach „TMK Plus” gości „Zagraniczny flash” – przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Numer uzupełnia także galeria fotek z meczów ligowych w Serbii, rozgrywanych mimo pandemii wiosną 2020.

TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 9,99 zł!

JAK ZAMÓWIĆ WYSYŁKOWO?

Aby zamówić, wyślij przelew na 10 zł na konto redakcji w mBanku: 48 1140 2017 0000 4202 0513 7197 (TMK s.c., Bełchatów). Cena zawiera koszty wysyłki listem ekonomicznym.

Tytuł przelewu: „TMK PLUS NR 69, adres wysyłki: (…)”

Więcej informacji na tomykibice.pl w zakładce Prenumerata.

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...