Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 2 (76) lato 2022

CO W NUMERZE?

Tematem numeru jest Kolumbia, a najwięcej miejsca zajmuje obszerny artykuł KOLUMBIA I JEJ SCENA KIBICOWSKA. Na 22 stronicach przybliżone zostały 23 ekipy kibicowskie, z podstawowymi informacjami o barras i o klubach, z fotkami i ciekawostkami.

Ciekawym uzupełnieniem, a jednocześnie zamknięciem tematyki kolumbijskiej jest artykuł NARCOS, A FUTBOL, po lekturze którego poznacie powiązania karteli narkotykowych z największymi klubami w kraju, przede wszystkim Atletico Nacional Medellin z kartelem Pabla Escobara oraz America de Cali z kartelem z Cali. Nie braknie także ciekawych, a czasami mrożących krew w żyłach faktów dotyczących reprezentacji Kolumbii.

LIGHTTOWN MADNESS – jedyny w tym numerze wywiad, z jedną z holenderskich grup ultras, ubarwiającą oprawami mecze PSV Eindhoven. Opowiedzieli nam m.in. o sytuacji na trybunach Philips Stadion gdzie występuje mnogość grup kibicowskich, pochodzeniu swojej nazwy, meczach wyjazdowych, a także relacjach z drugą siłą miasta – kibicami FC Eindhoven.

W letnim wydaniu „TMK Plus” znajdziecie również reportaże z takich meczów jak:

FC EINDHOVEN-FC DEN HAAG (baraż o awans do holenderskiej Eredivisie)

WILLEM II TILBURG-FC UTRECHT (pełne trybuny, spadek z ligi i awantura na murawie na meczu holenderskiej Eredivisie)

NK ZAGORJE OB SAVI-NK LABY`S MENGO 28 (Czwarta liga słoweńska (!) i 10-lecie miejscowej grupy ultras Crazy Boys Zagorje, znanej stałym czytelnikom „Plusa” z wywiadu przeprowadzonego kilka lat temu)

DALMATINO (II) to obszerny reportaż z meczów w Dalmacji i Hercegowinie, będący kontynuacją artykułu o takiej samej nazwie sprzed roku. Oczami sympatyka Hajduka, a jednocześnie uważnego obserwatora bałkańskiej sceny ultras i fotoreportera „TMK+” zrelacjonowane zostały m.in. mecze Hajduk-Dinamo, Zrinjski Mostar-FK Sarajevo, Dinamo-Hajduk oraz niesamowity finał Pucharu Chorwacji w Splicie Hajduk-Rijeka.

PONADTO W NUMERZE:

Zagraniczny flash” – obszerny przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy. Tuż za nim krótki artykuł SLAVIA PRAGA HOOLIGANS podsumowujący ostatnią aktywność praskiej ekipy.

Galeria fotek z sezonu 2021/22 z cyklu „Ultra Italia”.

„TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 14,90 zł!

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...