Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 2 (72) lato 2021

W NUMERZE:

Bułgarskie ekipy kibicowskie” to największy temat tego numeru – na 15 stronicach przybliżamy 17 ekip, aktywnie działających w tym ciekawym kibicowsko kraju Półwyspu Bałkańskiego. W typowym dla tego typu artykułów stylu poznacie info klubowe, dwa zdania o danym mieście, a następnie najważniejsze informacje i ciekawostki o każdej z ekip, obowiązkowo okraszone wyselekcjonowanymi fotkami.

Relacje ze spotkań „na ubitej ziemi” to dzisiaj rzadkość w mediach kibicowskich, nam jednak udało się namówić walczące strony na opisanie swoich umówionych walk – Invalidi Voždovac vs. Taurunum Boys (Serbia, relacja Invalidi specjalnie dla „TMK Plus”) oraz Banik Ostrava vs. Slavia Praga (dwugłos – mocno różniące się od siebie, nigdzie indziej nie publikowane relacje obu skonfliktowanych stron).

WYWIADY:

Banik Ostrava – z Chacharami szczerze rozmawiamy o każdym aspekcie życia kibicowskiego, historii ekipy, czeskiej specyfice trybun, zgodach, a także kosach, w tym o nasilającej się ostatnio i obfitującej w kontrowersje rywalizacji z bandą Slavii Praga.

Offenders – CSKA Sofia – wywiad z jedną z wiodących, mimo że jednocześnie najmłodszych grup na trybunach CSKA jest ciekawym uzupełnieniem artykułu o bułgarskich ekipach kibicowskich. Pytaliśmy nie tylko o tematy ultras i chuligańskie, czy też o kibicowski podział stolicy, ale także o fuzję z Litexem Łowecz i stosunek do drugiego klubu nawiązującego do tradycji „Armiejców” – CSKA 1948.

Daniel – Kibicowskie Wyspy – rozmowa z założycielem coraz popularniejszej grupy na facebooku, poświęconej tematyce Wysp Brytyjskich i generalnie angielskiego stylu kibicowskiego.

Ultras Rivne – wywiad z ciekawie prezentującą się ekipką z zachodniej Ukrainy, z regionu Wołynia. Miejscowi kibice swoją działalnością udowadniają, że są bardzo kumatą i świadomą grupą, potrafiącą dbać o swoją niezależność i bezkompromisowo walczyć o swoje prawa na stadionie.

REPORTAŻE:

Dinamo Batumi – Dinamo Tbilisi – ciekawy mecz rozegrany w nieco egzotycznej Gruzji, z oprawą, piro, kibicami gości i małą awanturą na trybunach.

30-lecie Lozari Istok/Tikveš Kavadarci – obszerny reportaż z przygotowanych z niezwykłym rozmachem obchodów rocznicowych tej ambitnej macedońskiej ekipy.

Banik Ostrava – SFC Opava – reportaż z derbów czeskiego Śląska to dowód na to, jak dobrą atmosferę meczową można było przygotować podczas lockdownu pod bramami zamkniętego stadionu.

Stade Rennais – RC Strasbourg – reportaż z kibicowskich obchodów 120-lecia klubu z Rennes (Francja).

PONADTO:

Slavia Praga Hooligans to niezwykle ciekawa i obszerna wypowiedź chuliganów tej czeskiej ekipy specjalnie do „TMK Plus”, stanowiąca polemikę i wyjaśnienie odnośnie wzmianek dotyczących umawianych walk Slavii, o których pisaliśmy w poprzednich numerach magazynu.

Kibicowski Styl – historia kultowej marki Stone Island.

„Šajete Boys/Jadran Poreč” to historia jednej z mniejszych chorwackich ekipek, z Półwyspu Istria.

Zagraniczny flash” – przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Numer uzupełnia także galeria fotek z Italii z ostatniego sezonu przed lockdownem.

TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 9,99 zł!

JAK ZAMÓWIĆ WYSYŁKOWO?

Aby zamówić, wyślij przelew na 10 zł na konto redakcji w mBanku: 48 1140 2017 0000 4202 0513 7197 (TMK s.c., Bełchatów). Cena zawiera koszty wysyłki listem ekonomicznym.

Tytuł przelewu: „TMK PLUS NR 72, adres wysyłki: (…)”

Więcej informacji na tomykibice.pl w zakładce Prenumerata.

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...