Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 2 (68) lato 2020

W NUMERZE:

Mimo braku meczów przez długie trzy miesiące, w najnowszym numerze magazynu możecie spodziewać się bardzo ciekawego zestawu artykułów!

Główny temat numeru dotyczy kibiców Partizana Belgrad – w bardzo obszernym tekście „Grabarze własnych marzeń” przybliżamy historię rozłamów młyna i motywy działania trzech zbuntowanych grup na przestrzeni dziejów – Jużni Front, Zabranjeni i Partizanovci. Ta „Belgradzka saga” obfituje w dużo (pozornie) absurdalnych, gwałtownych zwrotów akcji z udziałem Grobari, oraz zagadkowych wydarzeń, których motywami interesuje się cały kibicowski świat. Do tego artykułu zbieraliśmy się kilka lat – koniecznie musisz go przeczytać!

Dobrym uzupełnieniem tematyki dotyczącej Grobari jest obszerny artykuł „Chłopaki prezydenta”, obrazujący koneksje liderów największych grup kibicowskich z najważniejszymi przedstawicielami serbskiej polityki. Tekst jest przedrukiem z serbskiej prasy, a jego autor jest uznanym dziennikarzem śledczym.

Bardzo dużo miejsca poświęcamy także jednej z najbardziej specyficznych ekip kibicowskich naszej części Europy – Bohemians Praga. W numerze znajdziecie charakterystykę tego klubu i jego kibiców, jak również wywiad z jednym z chuliganów z tamtejszej grupy „Berserk”, przeprowadzony tak jak najbardziej lubicie, czyli na żywo – oko w oko. Rozmawialiśmy o specyfice fanów Bohemki, realiach chuligańskich stolicy Czech, łatce lewaków przyklejonej do kibiców „Kangurów”, a także o dawnej zgodzie z Górnikiem Wałbrzych i wielu innych ciekawych sprawach.

W letnim wydaniu „TMK Plus” nie zabraknie również tematyki latynoskiej. Argentyńska ,,Trilogia de Clasicos” to obszerny artykuł o rywalizacji pomiędzy klubami z jednego rewiru aglomeracji Buenos Aires: Nueva Chicago, Almirante Brown, Deportivo Moron i Deportivo Laferrere. Kawał historii na boisku, trybunach, a także ulicach, napisany przez Locooltura specjalnie dla „TMK Plus”, w typowej dla autora luźnej narracji.

Po latach powracamy również z tekstami z Wysp Brytyjskich, autorstwa Daniela, cenionego przez czytelników za wiedzę na temat wyspiarskiej sceny kibicowskiej i charakterystyczny styl pisania. Na dobry początek historia kibiców jednego z mniejszych klubów szkockich – Clyde FC Story.

Polecamy też reportaże z takich meczów jak:

Hearts Edynburg-Airdrie United

Derby Tel-Avivu: Maccabi-Hapoel

Derby Ambri-Lugano (hokej, Szwajcaria)

Spartak Trnava-Slovan Bratysława

Borac Banja Luka-FK Sarajevo

FK Vożdovac-Vojvodina Nowy Sad

Crvena Zvezda Belgrad-Partizan Belgrad

HNK Szybenik-Orijent 1919 Rijeka

Veleż Mostar-Borac Banja Luka

NK Siroki Brijeg-Zrinjski Mostar

Po raz kolejny na łamach „TMK Plus” gości „Zagraniczny flash” – nieco krótszy niż zwykle przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Numer uzupełnia także galeria fotek mniejszych ekip z Italii.

TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 8,50 zł!

JAK ZAMÓWIĆ WYSYŁKOWO?

Aby zamówić, wyślij przelew na 10 zł na konto redakcji w mBanku: 48 1140 2017 0000 4202 0513 7197 (TMK s.c., Bełchatów). Cena zawiera koszty wysyłki listem ekonomicznym.

Tytuł przelewu: „TMK PLUS NR 68, adres wysyłki: (…)”

Więcej informacji na tomykibice.pl w zakładce Prenumerata.

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...