Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 1 (79) wiosna 2023

Tuż po weekendzie do salonów prasowych wjedzie najnowszy, wiosenny numer kwartalnika „To My Kibice Plus”. Możesz też zamówić go wysyłkowo u redakcji, na Skleptmk.pl, albo wykupić wersję elektroniczną, dostępną online na nexto.pl, e-kiosk.pl i egazety.pl. Sprawdź, co znajdziesz w najnowszym wydaniu „Plusa”:

W NUMERZE:

PRZYPADEK FEDAYN – bardzo bolesny i misternie zaplanowany „psikus”, który przejdzie do historii ruchu ultras, wywinęli Delije Sever (Crvena Zvezda Belgrad) kibicom AS Roma z grupy Fedayn. Piszemy o tym wydarzeniu, opatrując je naszym redakcyjnym komentarzem, a jednocześnie przyglądamy się różnicom w mentalności między kibicami we Włoszech i w krajach słowiańskich, które przy tej okazji dały znać o sobie ze zdwojoną siłą.

INVALIDI VOŽDOVAC – ekipa z belgradzkiej dzielnicy Voždovac jest dobrze znana czytelnikom „TMK Plus”, a dodatkowo rozpoznawalna w Polsce dzięki zgodzie z kibolami ŁKS-u Łomża. Chłopaki opowiedzieli nam, co u nich słychać i co ciekawego spotkało ich na kibicowskim szlaku w ciągu ostatnich trzech lat.

BLUES BROTHERS STORY – historia zgody Chelsea Londyn, Glasgow Rangers i Linfield Belfast, opowiedziana przez starej daty chuligana Chelsea, to tekst reprezentujący cykl „Kibicowskie Wyspy”, który ucieszy licznych w naszym kraju miłośników angielskiego ruchu kibicowskiego!

AIRDRIE – SECTION B – HISTORIA LEGENDY – kalendarium wydarzeń chuligańskich tej legendarnej szkockiej ekipy.

HELLAS VERONA – włoski temperament, angielski styl – tak brzmi tytuł tego artykułu, który o jego tematyce mówi właściwie wszystko. Brytyjskie inspiracje kibiców z Werony to trzeci w tym numerze artykuł z nowego cyklu „Kibicowskie Wyspy”.

KIBICE STANDARDU LIEGE – obszerna historia jednej z największych ekip kibicowskich Beneluxu, w Polsce rozpoznawalnej przede wszystkim z powodu lewicowych poglądów. Wyjaśniamy, z czego wynikają takie światopoglądy tej belgijskiej ekipy, przedstawiamy kalendarium jej najgłośniejszych wydarzeń chuligańskich, a ponadto prezentujemy duży wybór najlepszych fotek Ultras Inferno i innych grup tworzących młyn Standardu.

ULTRAS CAVESE 1919 – historia jednej z najciekawszych mniejszych ekip z południowych Włoch, a ściślej z gorącej (również kibicowsko) Kampanii. To grupa znana z wzorowej mentalności – fanatycznego wsparcia dla piłkarzy, jak również z kreatywnego podejścia do kibicowania, m.in. w kwestii dopingu.

KONFLIKT NA TRYBUNACH SPORTINGU LIZBONA – Na trybunach zielono-białych z Lizbony eksplodował uśpiony do tej pory konflikt między dwiema głównymi grupami ultras Juventude Leonina i Directivo Ultras XXI. Na naszych łamach przeczytacie o historycznym podłożu tego wydarzenia i przebiegu odwiecznej rywalizacji obu grup.

REPORTAŻE:

W numerze jak zawsze znajdziecie również nasze redakcyjne reportaże meczowe. Tym razem zrelacjonowaliśmy dla Was następujące mecze:

AEK ATENY-PANATHINAIKOS ATENY (pierwsze derby Aten na nowym stadionie AEK-u, w oczach redakcji TMK!)

ATROMITOS ATENY-IONIKOS ATENY (małe derby greckiej stolicy z awanturą na trybunach pomiędzy obiema ekipami)

SS JUVE STABIA-US CATANZARO (mecz Serie C zwizytowany podczas redakcyjnej wyprawy do Kampanii. Jak zwykle meczowa relacja jest dla nas pretekstem do rozmaitych spostrzeżeń na tematy kibicowskie, a także do przedstawienia krótkiego rysu historycznego wizytowanej przez nas ekipy, znanej m.in. ze zgody z jedną z dobrych grup z byłego NRD).

CAVESE 1919-GLADIATOR 1912 (drugi mecz włoskiej wyprawy redakcyjnej to wizyta u lidera Serie D i jednocześnie jednej z najciekawszych mniejszych włoskich ekip kibicowskich)

UA SALERNITANA-AC MONZA (trzecie i ostatnie spotkanie podczas wyprawy do Kampanii – tym razem duży klub, duży stadion i spotkanie Serie A, z bardzo dobrą atmosferą na trybunach)

WILLEM II TILBURG-NAC BREDA (derby Brabancji Północnej z gorącym klimatem i bolesnymi restrykcjami antykibicowskimi)

SLAVIA PRAGA-SPARTA PRAGA (derby czeskiej stolicy, opisane z naszej polskiej perspektywy, a dodatkowo obrazujące aktualny potencjał obu praskich ekip)

HEARTS EDYNBURG-HIBERNIAN EDYNBURG (relacja naszego czytelnika z derbów Edynburga, przedstawiająca m.in. rodzący się klimat ultras w stolicy Szkocji)

WYPRAWA NAD BOSFOR (krótkie relacje z dziewięciu meczów w Stambule, zebranych w jednym tekście autorstwa stałego współpracownika TMK Plus)

PONADTO W NUMERZE:

Zagraniczny flash” – obszerny przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Galeria fotek.

„TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 14,90 zł!

JAK ZAMÓWIĆ WYSYŁKOWO?

Aby zamówić, wyślij przelew na 14,90 zł na konto redakcji w mBanku: 48 1140 2017 0000 4202 0513 7197 (TMK s.c., Bełchatów). Cena zawiera koszty wysyłki listem ekonomicznym.

Tytuł przelewu: „TMK PLUS NR 79, adres wysyłki: (…)”

Więcej informacji na tomykibice.pl w zakładce Prenumerata.

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...