Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 1 (75) wiosna 2022

W NUMERZE:

Najwięcej miejsca zajmują materiały z redakcyjnej wyprawy do Kolumbii, w tym reportaże z następujących meczów:

SANTA FE BOGOTA-JUNIOR BARRANQUILLA

ATLETICO NACIONAL MEDELLIN-ALIANZA PETROLERA

MILLONARIOS BOGOTA-AGUILAS DORADAS

Kolumbijski reportaż uzupełnia artykuł KIBICOWSKIE MEDELLIN oraz galerie grafów z Medellin i Bogoty.

62 KILOMETRY NIENAWIŚCI – dokładnie taka odległość dzieli dwa francuskie miasta – Lyon i Saint Etienne, pomiędzy którymi rywalizacja wybiega daleko poza ruch kibicowski i piłkę nożną. W naszym artykule poznacie jej historię, najgłośniejsze wydarzenia, ciekawostki i eskalację wzajemnej przemocy, wyraźnie wykraczającą poza zachodnioeuropejskie standardy ultras.

BULTRAS STORY – publikujemy zapowiadaną historię fanatyków Botevu Płowdiw, w obszerny sposób przedstawioną przez kibiców tego jednego z najpopularniejszych bułgarskich klubów. Od czasów wielkich sukcesów i pełnych trybun, poprzez problemy finansowe klubu, konflikty fanów z prezesem i policją, aż do utraty przeważającej pozycji w swoim mieście. Opowieść przeniesie nas najpierw w czasy domowej roboty chust w klubowych barwach, inspiracji muzyką heavy metal i punk, manifestacji antysowieckich, rozbijania witryn sklepowych i demolek pociągów, a następnie fascynacji włoskim ruchem ultras i walk o prymat na ulicach miasta. Apolityczni, „zjednoczeni w swojej różnorodności” i podejmujący decyzje w kolektywny, demokratyczny sposób – poznajcie tą barwną i nietypową bułgarską ekipę kibicowską.

LEGIO NOVIOMAGUM – historia jednej z holenderskich grup ultras, nadającej kolorytu trybunom NEC Nijmegen.

GLORY BOYS / SV RIED – jedyny w tym numerze wywiad, z jedną z austriackich ekip ultras. Pochodzą na 12-tysięcznego miasteczka, ale na trybunach prezentują się jak dużo większe grupy!

We wiosennym wydaniu „TMK Plus” znajdziecie również reportaże z takich meczów jak:

SSC NAPOLI – LAZIO RZYM – obfitujący w ciekawe spostrzeżenia reportaż dotyczący nie tylko samego meczu, ale również ulic Neapolu i klimatu na nich panującego.

POLITEHNICA TIMISOARA-PETROLUL PLOESZTI – jeden z ciekawszych meczów II ligi rumuńskiej w redakcji redakcyjnej, z małym jubileuszem, awarią jupiterów i tym, co z niej wynikło 😉

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA-CHINDIA TARGOVISTE – mecz I ligi rumuńskiej na ultra-nowoczesnym stadionie, w mieście podzielonym na dwie zwaśnione ekipy wywodzące się z jednego klubu!

RAPID BUKARESZT-DINAMO BUKARESZT – wielkie derby rumuńskiej stolicy, nasz główny cel wyprawy do tego kraju – obejrzeliśmy pierwsze spotkanie obu ekip po powrocie Rapidu do grona pierwszoligowców!

SIMBA DAR ES SALAM – AZAM DAR ES SALAM – wyjątkowo egzotyczny reportaż z Tanzanii, z meczu finałowego Pucharu Rewolucji Zanzibarskiej. Tak jak wszystkie relacje w tym numerze – napisany osobiście przez jednego z redaktorów „TMK”, obfitujący w spostrzeżenia i ciekawostki.

PONADTO:

Zagraniczny flash” – wyjątkowo obszerny przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Galeria fotek z gorących derbów Walonii Standard Liege-Royal Charleroi.

TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 12,90 zł!

JAK ZAMÓWIĆ WYSYŁKOWO?

Aby zamówić, wyślij przelew na 12,90 zł na konto redakcji w mBanku: 48 1140 2017 0000 4202 0513 7197 (TMK s.c., Bełchatów). Cena zawiera koszty wysyłki listem ekonomicznym.

Tytuł przelewu: „TMK PLUS NR 75, adres wysyłki: (…)”

Więcej informacji na tomykibice.pl w zakładce Prenumerata.

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...