Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 1 (71) wiosna 2021

W NUMERZE:

Belgradzka saga trwa” to garść gorących newsów, które zebraliśmy po prawdziwym kibicowskim trzęsieniu ziemi w stolicy Serbii – aresztowaniu liderów Grobari Jug i konfiskacie kilkunastu flag tej ekipy przez służby specjalne.

WYWIADY:

Taurunum Boys – z dobrze znanymi czytelnikom „Plusa” kibicami FK Zemun z Serbii rozmawiamy przede wszystkim o aktualnych sprawach – najnowszych wydarzeniach i sytuacji wokół klubu i tej ciekawej ekipy.

Prague Boys Hooligans – wywiad z nieistniejącą już grupą chuligańską Sparty Praga, znaną swego czasu z tępienia lokalnych rywali, a także dobrych kontaktów z Widzewem Łódź.

Szivtiprok Ultras Debrecen – fanatycy DVSC Debreczyn ze wschodnich Węgier opowiedzieli nam o swoich realiach kibicowskich, kontaktach z polskimi ekipami, wsparciu dla węgierskich kibiców w Rumunii i na Słowacji oraz bolesnym spadku klubu do II ligi.

Lingon`s Boys – rozmowa z francuską ekipą kibicującą pierwszoligowemu klubowi Dijon FCO, z miasta znanego w całym świecie ze… słynnej musztardy.

„Francuskie grupy ultras” to obszerny wykaz wszystkich grup kibicowskich we Francji, w zestawieniu chronologicznym, według roku powstania – od 1984 (kiedy narodziła się najstarsza ekipa ultras w kraju) aż do 2018.

REPORTAŻE:

W świecie zamkniętych stadionów niełatwo o ciekawe reportaże meczowe, jednak mamy dla Was dwie godne uwagi relacje, z rosyjskiego meczu hokeja Sharks St.Petersburg-Landskrona St.Petersburg, oraz z ligi portugalskiej CS Maritimo Funchal-Sporting CP Lizbona (ten drugi poprzedzony ciekawym zestawieniem „Legalne grupy portugalskie”).

„Ultras Templarios`95 – fanatycy z Madery” to obszerna historia ekipki CS Maritimo – klubu z jednego z najpiękniejszych zakątków świata, grającego w lidze portugalskiej. Niemal każdy wyjazd (poza derbami) łączy się tu z koniecznością podróży lotniczej lub morskiej na odległy europejski kontynent.

„Apollon Kalamarias – czwarta siła Salonik” to przedstawienie mniej znanej greckiej ekipki, znanej z czerwono-czarnych barw i sympatii do AC Milan.

Bałkańskie pieśni kibicowskie – część II – Grobari Jug (Partizan Belgrad).

Z kart historii – tym razem fan Hajduka Split w barwny sposób wspomina obfitujący w chuligańskie akcenty wyjazd na mecz Budućnost Podgorica-Hajduk w 2007 roku. Tekst wzbogaca seria klimatycznych fotek.

Recenzje dwóch książek „1312 – Incognito wśród najbardziej fanatycznych kibiców na świecie” (James Montague) oraz „Peaky Blinders – Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu” (Carl Chinn).

Zagraniczny flash” – przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Numer uzupełnia także galeria fotek sektorów gości z Włoch oraz z 70-lecia Torcidy Split.

TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 9,99 zł!

JAK ZAMÓWIĆ WYSYŁKOWO?

Aby zamówić, wyślij przelew na 10 zł na konto redakcji w mBanku: 48 1140 2017 0000 4202 0513 7197 (TMK s.c., Bełchatów). Cena zawiera koszty wysyłki listem ekonomicznym.

Tytuł przelewu: „TMK PLUS NR 71, adres wysyłki: (…)”

Więcej informacji na tomykibice.pl w zakładce Prenumerata.

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...