Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 8 (261) sierpień 2023

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 17 meczów:

Mołdawia-Polska

Stolem Gniewino-Polonia Środa Wielkopolska

Chełmianka Chełm-KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

RKS Radomsko-GKS Bełchatów

Wolania Wola Rzędzińska-Glinik Gorlice

Mazovia Mińsk Mazowiecki-Wisła II Płock

ŁKS Łomża-KS Śniadowo

Unia Turza Śląska-Szczakowianka Jaworzno

Meblorz Swarzędz-Sparta Oborniki

Astra Krotoszyn-Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Łada Biłgoraj-Hetman Zamość

Dozamet Nowa Sól-Pogoń Wschowa

Orzeł Dębno-LKS Poręba Spytkowska

Start Mszana-LKS Baranowice

Polonia II Przemyśl-Czuwaj Przemyśl

Tur Turek-GKS Osiek Wielki

Zawisza Bydgoszcz-Chemik Bydgoszcz

Rzutem na taśmę udało się zrelacjonować ostatnie mecze sezonu 2022/2023. Były to pojedynki z kolejek kończących zmagania ligowe oraz te najbardziej elektryzujące – barażowe. A skoro koniec sezonu, to nadeszła pora największego podsumowania, jakie funduje w przestrzeni medialnej ktokolwiek – Liga Ultras. 80 ekip podzielonych na 4 ligi. Kto awansował, kto spadł w rankingu, a kto pojawił się po raz pierwszy? Wszystko w potężnym zestawieniu – 38 stron litej lektury, bez jakiegokolwiek zdjęcia. Uchylić rąbka tajemnicy możemy tylko takiego, że w Lidze Ultras nastąpiła zmiana numeru 1 na polskiej scenie kibicowskiej!

Pojawienie się solidnej dawki lektury w postaci Ligi Ultras nie ma prawa oznaczać pominięcie wywiadu. A tym w sierpniowym wydaniu „TMK” jest rozmowa z kibolami KKS-u Kalisz. Kaliszanie dogłębnie opowiedzieli o zakamarkach sympatyzowania z łódzkim Widzewem, chwili ochłodzenia relacji z łodzianami oraz o czasach obecnych. Sporo poświęcone zostało największym kosom Cebulorzy z kręgu zainteresowań Lecha Poznań (jak i samemu Kolejorzowi), a dodatkowym smaczkiem było dokładne opowiedzenie o zdobyciu jednej z najważniejszych flag bydgoskiego Zawiszy, która padła łupem fanatyków KKS-u. Niebiesko-biało-zieloni odkryli również gro innych ciekawostek z zakamarków swojej historii, jak chociażby temat fan clubu Widzewa z Kalisza, czy dokładne zrelacjonowanie wydarzeń ze słynnego meczu KKS Kalisz-Arka Gdynia.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” Avia Świdnik, Cracovia i Dozamet Nowa Sól

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...