Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 8 (249) sierpień 2022

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 6 meczów:

Akcja Jastrzębia-Akcja Old Boys

Start Namysłów-Varta Namysłów

Lech Poznań-Karabach Agdam

Karabach Agdam-Lech Poznań

KR Reykjavik-Pogoń Szczecin

FK Akademija-Lechia Gdańsk

Sezon 2021/2022 już dawno za nami. Najwyższa zatem pora, by go podsumować na łamach naszego pisma. Pierwszy raz od dwóch lat mogliśmy stworzyć wreszcie ranking Liga Ultras. Przepastny tekst, zapełniony wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami z minionego sezonu. Cztery ligi, w każdej po 20 ekip, wyszczególniona pierwsza piątka sceny za miniony sezon. Wszystkie kapele z wypisanymi liczbami wyjazdowymi. Każda ekip z krótkim komentarzem redakcyjnym podsumowującym jej aktualne dokonania, ale też i niekiedy z odnośnikiem do sytuacji historycznej. Kawał roboty i solidna dawka lektury w środku wakacji.

Po bardzo długim czasie przerwy spowodowanej intensywną ilością zamieszczanych fotoreportaży wreszcie mogliśmy powrócić do cyklu Wymarłe ekipy. W chwili obecnej zostały do przedstawienia trzy przebogate kibicowsko województwa w naszym kraju. W aktualnym numerze skupiamy się na województwie podkarpackim. Z racji ogromu ekip, które w tymże regionie już niestety nie działają, a w przeszłości miały całkiem zgrabny dorobek na szlaku kibicowskim, zmuszeni byliśmy na podzielenie opisu tego województwa co najmniej na dwa numery. Czy będzie przymusowego podziału więcej – okaże się w przyszłym miesiącu. Na chwilę obecną zaprezentowane zostały ekipy do litery K. Która z ekip z tamtego regionu tworzyła kosmiczny sojusz z ekipą z centralnej Polski? Jaki z klubów, na którym wykluł się ruch kibicowski został założony jeszcze w trakcie trwania II wojny światowej? Na koronie stadionu której ekipy pociągnięta została wąskotorowa linia kolejowa dzięki czemu kolejowi turyści w czasie przejazdów mogą emocjonować się wydarzeniami na murawie? Jaka ekipa mogła pochwalić się posiadaniem następujących szali w młynie: Dynovia Dynów, Stal Rzeszów, Unia Nowa Sarzyna, a w tym samym czasie na płocie wisiała flaga Hutnika Kraków, a ekipa miała kontakty z Kolbuszowianką Kolbuszowa i Orłem Przeworsk? Na trybunach której ekipy trwali fanatycy Igloopolu Dębica w momencie niebytu ich klubu piłkarskiego w latach 90. XX wieku?

W dziale Przedstawiamy fan cluby swój kibicowski dorobek przedstawili fanatycy lubelskiego Motoru z miejscowości Rejowiec Fabryczny. Swego czasu był to jeden z najsilniejszych fan clubów Motoru, o ile nie najsilniejszy. Opisane są perypetie na szlaku, największe osiągnięcia liczbowe, najistotniejsze momenty z życia całego fan clubu.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” Czuwaj Przemyśl, GKS Szombierki, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Zagłębie Lubin i Najmniejsi

– „Graffiti” ŁKS Łódź

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...