Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 8 (237) sierpień 2021

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 26 meczów:

Widzew Łódź-Odra Opole

Arka Gdynia-ŁKS Łódź

ŁKS Łódź-Górnik Łęczna

Sokół Ostróda-GKS Katowice

Świt Nowy Dwór Mazowiecki-Polonia Warszawa

Broń Radom-RKS Radomsko

Górnik Konin-Mieszko Gniezno

Lechia Dzierżoniów-Karkonosze Jelenia Góra

Zawisza Bydgoszcz-Pogoń Mogilno

Unia Tarnów-Limanovia Limanowa

Okocimski Brzesko-GKS Drwinia

Dolcan Ząbki-Pilica Białobrzegi

Unia Tarnów-Wiślane Jaśkowice

Unia Krapkowice-Chemik Kędzierzyn-Koźle

Start Namysłów-Chemik Kędzierzyn-Koźle

Stal Sanok-Czarni Jasło

Stolem Gniewino-Pogoń Lębork

Ruch Radzionków-KS Myszków

Odra Wodzisław-Raków II Częstochowa

Victoria Ostrzeszów-Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Lubuszanin Drezdenko-Róża Różanki

Góral Żywiec-Koszarawa Żywiec

Zagłębie Wałbrzych-Górnik Wałbrzych

Stal Stalowa Wola-Wisłoka Dębica

Włocłavia Włocławek-Elana Toruń

Ruch Chorzów-Ruch Radzionków

EURO 2020 w relacji kibiców, naszej redakcji i naszych współpracowników. 5-stronicowy materiał opisujący z detalami wydarzenia na trybunach (i nie tylko) z trzech grupowych meczów Polaków.

Kontynuujemy nasz cykl Wymarłe ekipy. Tym razem pod lupę bierzemy pierwszą część województwa dolnośląskiego. To jeden z najbogatszych polskich regionów pod względem lokalnego fanatyzmu. Niestety, z racji sporej ilości grup kibicowskich, także i dotknięty niemałym odsetkiem tych, którzy przygodę na szlaku już zakończyli. A ciekawostek nie zabraknie. Dla przykładu – ile grup kibicowskich wałbrzyskich klubów funkcjonowało w mieście Wałbrzych? W pierwszym odruchu większość z nas stwierdzi – dwie – Górnik i Zagłębie. Z tekstu dowiecie się, że były jeszcze kolejne dwie… Tak, tak. Jaka ekipa stanowiła fan club Chrobrego Głogów i potrafiła na mecze pomarańczowo-czarnych jeździć nawet w 30 osób? Które z miast było (i w sumie jest do dziś, tyle, że już nie w takim wymiarze) bastionem łódzkiego Widzewa na Dolnym Śląsku, a ekipa z tego miasta miłość prowidzewską eksponowała także na meczach lokalnego klubu?

Bohaterami wywiadu „TMK” są fanatycy tarnowskiej Unii. Tarnów to jedno z najciekawszych polskich miast, jeśli mamy na myśli stadionowe (i zarazem miastowe) perypetie. Dwie zwalczające się ekipy, przechodzące meandry dosłownie wszelakie – od upadku po eksterminację wroga. Kibice biało-niebieskich dali świadectwo swojej historii i opowiedzieli o sytuacji obecnej nie tylko na tarnowskim podwórku, ale także i w kwestii swoich sympatii względem innych ekip.

Historię swojego fan clubu przedstawili kibice GKS Katowice z Jaworzna. Jakkolwiek dziś są trudne czasy dla szalikowców, pamiętać trzeba, że swego czasu fani z Jaworzna stanowili kręgosłup kibicowski ekipy GKS Katowice. O tym oraz o aktualnym podziale sił w Jaworznie więcej w dziale „Przedstawiamy fan cluby”.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i Owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” Górnik Łęczna, Odra Wodzisław, Stomil Olsztyn, Tarnovia Tarnów i Najmniejsi

– „Graffiti” Legia Warszawa

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 9,99 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...