Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 6 (235) czerwiec 2021

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 12 meczów:

Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Cracovia – Warta Poznań

Orzeł Nieborów – Warta Sieradz

Fortuna Głogówek – Unia Krapkowice

Znicz Kłobuck – Drama Zbrosławice

Stal Zawadzkie – Sokół Bierdzany

Grybovia Grybów – Kolejarz Stróże

Powiślanka Lipsko – Szydłowianka Szydłowiec

Płomień Dębe Wielkie – Orzeł Unin

GKS Jaraczewo – LZS Cielcza

Galicja Raciborowice – Michałowianka Michałowice

Victoria Warszawa – GKP Targówek

Kolejnym odcinkiem „Wymarłe ekipy” jest druga część opisanego województwa wielkopolskiego. Ponownie znajdziecie w tym obszernym artykule parę ciekawostek, o których wiedzieli nieliczni. Kto z Was wie, jaka mniejsza ekipa z tego regionu podbiła do Górnika Wałbrzych z propozycją zgody :)? Pamiętacie taki twór jak Sokół Pniewy? Tam też istniało życie kibicowskie na lokalnym klubie! Słyszeliście, że w Koninie byli kibice innego klubu, aniżeli miejscowy Górnik? I to tacy, którzy sektorówkę na meczach prezentowali :). Tak, tak – to nie blef. W „TMK” znajdziecie nawet zdjęcie z tego wydarzenia.

Długie lata przyszło namawianie kibiców Rakowa Częstochowa na wywiad dla naszego pisma, ale w końcu się udało. „Medaliki” dały ciekawy, obszerny i wyczerpujący wywiad. Pewne kwestie zostały przedstawione po raz pierwszy w tak szerokim świetle. 26 stron konkretnej kibolskiej lektury.

Długą przerwę w publikacji miał cykl „Wielkie ekipy i ich fan cluby”. W końcu udało się go nieco odkurzyć dzięki fanatykom Odry Opole – bo to ich tereny są opisane w tej serii. Odra klubem jednego miasta nie jest na pewno, o czym dobitnie się przekonacie czytając ten tekst.

W „Wyjazdowiczach” swoje złote czasy kibicowskie wspomniał kibol Górnik Wałbrzych. To, że w latach 90. XX wieku było dziko, bezkarnie, spontanicznie i szczerze – wiemy wszyscy, którzy to przeżyliśmy. Zatem wróćmy do tamtych chwil tym razem we wspomnieniach Fanatyka z Biedaszybów.

Dawno nie gościliśmy w „TMK” działu „Recenzja”. A przecież pojawił się drugi numer „Obsesji”, zatem recenzji takiego pisma nie mogło zabraknąć na łamach naszego miesięcznika. Ziny to już wymierający gatunek, kto wie czy „Obsesja” nie jest w ogóle ostatnim na naszej scenie? Wiele na to wskazuje, że tak niestety jest, że ten zin będzie klamrą zamykającą dawne czarno-białe kserowane czasy. Lasu rąk następców na horyzoncie jakoś nie widać. Łapmy tą normalność póki jeszcze jest…

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i Owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Sektor Prawa”

– „Old School” Hetman Zamość, Piast Gliwice, Stal Sanok, Śląsk Wrocław i Najmniejsi

– „Graffiti” Górnik Zabrze

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 9,99 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...