Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 5 (224) maj-czerwiec 2020

W NUMERZE:

Liga Ultras” po raz drugi podsumowuje już kibolski sezon na naszej scenie. W sytuacji braku meczów i fanatyków na trybunach oczywistą sprawą stało się, że dla nas sezon się zakończył. Mogliśmy tym samym stworzyć końcowe tabele czołowych czterech lig kibicowskich. Trochę na serio, trochę z przymrużeniem oka, trochę z żartem, trochę z wbiciem szpili – „Liga Ultras” stara się nie być obojętna i nie poddawać się stereotypom. TOP 5 może wielu zaskoczyć!

Smaczki i ciekawostki z życia swojej ekipy w wywiadzie „TMK” przedstawili fanatycy Powiślanki Lipsko. To jedna z mniejszych ekip polskiej sceny mająca jaja, by wciąż działać i nie poddawać się trendowi upadków najmniejszych, tudzież centralizacji działań mniejszych ekip na korzyść największych graczy sceny. Support your local football team pełną gębą!

Podzielone miasto” to Ruda Śląska. Długo czekaliśmy na ten tekst, oj długo. Ale w końcu udało się uzyskać oficjalne wersje obu ekip – TRŚL i NRŚL. 8 stron opisu, polecamy!

Widzewski Zgierz opisał swoją historię w dziale „Przedstawiamy fan cluby”. Wiedzieliście, że to jeden z tych fan clubów, który wydatnie przyłożył się do utrzymywania kontaktów na linii Widzew-Partizan Belgrad? Z kim jeszcze trzymają zgierscy Widzewiacy dowiecie się z tego opisu.

Ciekawą dawkę fanatycznej publicystyki zapewniają stałe rubryki – „To i owo Pacanowo”, „Z uKosa”, „Sektor Prawa”. Znajdziecie też recenzję filmu „Ultras” oraz dający wiele do myślenia tekst „Punkt zwrotny”.

Kaszubia Kościerzyna króluje w rubryce „Mniejsze ekipy”. Ekipa z jednym z najrzadszych układów barw (bordowo-biali) przedstawiła swoje szalikowe korzenie. Wiedzieliście, że na kościerskich trybunach działały dwie grupy kibicowskie, a jedna z nich przybrała jakże pasującą do kiboli nazwę (Święci 2008)? My nie – i choćby dlatego ten tekst jest musem dla każdego kibola ciekawego naszej fanatycznej sceny!

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „Old School” – BKS Stal Bielsko-Biała, Lech Poznań, Polonia Warszawa, Raków Częstochowa i Najmniejsi

– „Odchamiacz”

Niepoddająca się wirusowemu szaleństwu Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, konkursy – wszystko to w cenie 8,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

Następny numer „TMK” ukaże się w lipcu!

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...