Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 4 (257) kwiecień 2023

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 29 meczów:

FK Bodø/Glimt-Lech Poznań

Lech Poznań- FK Bodø/Glimt

Lech Poznań- Djurgårdens IF

Djurgårdens IF-Lech Poznań

Korona Kielce-Lechia Gdańsk

Lech Poznań-Zagłębie Lubin

Piast Gliwice-Legia Warszawa

Legia Warszawa-Widzew Łódź

Lechia Gdańsk-Radomiak Radom

Śląsk Wrocław-Lech Poznań

Zagłębie Lubin-Miedź Legnica

Górnik Zabrze-Legia Warszawa

Raków Częstochowa-Śląsk Wrocław

Korona Kielce-Radomiak Radom

Jagiellonia Białystok-Górnik Zabrze

Wisła Płock-Widzew Łódź

Arka Gdynia-Wisła Kraków

Skra Częstochowa-ŁKS Łódź

Podbeskidzie Bielsko-Biała-GKS Tychy

Zagłębie Sosnowiec-GKS Katowice

ŁKS Łódź-Stal Rzeszów

Stomil Olsztyn-Olimpia Elbląg

Sokół Sieniawa-Unia Tarnów

Unia Tarnów-Orlęta Radzyń Podlaski

Polonia Przemyśl-JKS Jarosław

Lechia Zielona Góra-Legia Warszawa

KKS Kalisz-Śląsk Wrocław

Unia Oświęcim-GKS Tychy

Czarni Radom-Skra Bełchatów

Ostatni odcinek opisujący województwo małopolskie w dziale Wymarłe ekipy to ciekawa dawka pogmatwanych losów prowiślackich i propasiackich ekip pochodzących z tamtych rejonów. Jednak nie wszystkie z grup tam niegdyś działających skupiało swoją uwagę na którejś z tych dwóch głównych sił kibicowskich województwa małopolskiego. Byli też i tacy, którzy działali na własną rękę mając w swoim własnym mieście silną i znaną bandę kibolską. Ciekawostką są odkryte kolejne ekipy pochodzące z Krakowa. Biorąc pod uwagę, że fanatycznie wciąż dzieje się coś także na Garbarni oraz Wieczystej otrzymujemy obraz miasta z największą liczbą kibicowskich załóg w historii polskiego ruchu kibicowskiego. Kraków to nie tylko Cracovia, Hutnik i Wisła (kolejność alfabetyczna). Warto to wiedzieć. Dobrze też dowiedzieć się, która z ekip dostała takie smary od Sandecji Nowy Sącz, że co prawda zebrane lanie zamknęło im ruch kibicowski, ale nie przeszkodziło w wydaniu całej serii wlepek anty po tym wydarzeniu. Uwadze wnikliwego obserwatora polskiej kibolki nie może też umknąć szajka, która zwykła się zwać Azbestową Hordą. Która to? Przeczytacie w tekście o tych, których już między nami nie ma.

Skoro poruszony został wątek Małopolski to temat wyjaśniliśmy do spodu – ten numer jest wręcz dedykowany temu województwu. Potwierdza to ekipa, która udzieliła wywiaduTarnovia Tarnów. Po wywiadzie Unii Tarnów sprzed 2 lat, brakowało głosu drugiej strony Tarnowa. Zatem pojawił się i on. Omówione zostały wszystkie szczegóły przejęć miasta, fani biało-czerwonych dogłębnie opowiedzieli o swoich najtrudniejszych latach na scenie, włącznie z momentem, gdy przechodzili największe piekło podczas tępienia przez swoich wrogów. Pierwszy raz takie rzeczy zostały powiedziane wprost. Poruszone zostały też kwestie związane z odrodzeniem Tovii, losy zawieranych zgód na szlaku, a także historycznych kos, które w przypadku Tarnovii są stałe od dziesięcioleci.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” KKS Kalisz i Śląsk Wrocław

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...