Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 3 (256) marzec 2023

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 9 meczów:

Widzew Łódź-Pogoń Szczecin

Lechia Gdańsk-Wisła Płock

Widzew Łódź-Jagiellonia Białystok

Zagłębie Lubin-Legia Warszawa

Lech Poznań-Miedź Legnica

Lechia Gdańsk-Widzew Łódź

Jagiellonia Białystok-Pogoń Szczecin

KS Nieciecza-GKS Katowice

Śląsk Wrocław-Anwil Włocławek

Kontynuujemy ciąg dalszy serii Ćwierć wieku temu. Wydarzeniem nieco w cieniu Słupska i Spodka z 1998 roku były górnośląskie derby rozegrane pomiędzy GKS-em Katowice a Ruchem Chorzów. Były to najkrwawsze derby w historii rywalizacji obu ekip i skończyły się nie tylko gigantycznymi awanturami, z przerwanym meczem włącznie, ale także doszło do krojenia na szeroką skalę flag z płotów.

Trzecia część opisu województwa małopolskiego w cyklu Wymarłe ekipy to ponowne ciekawostki, których ciężko gdziekolwiek uświadczyć. A już na pewno nie w internecie! Która z mniejszych ekip została solidnie doceniona przez rodzinę KS Olkusz, Unii Oświęcim i Górnika Brzeszcze, by finalnie przepłacić to końcem swojej egzystencji po ataku bandy Beskidu Andrychów? Która szajka działająca na lokalnym podwórku stanowiła najlepszy fan club nowosądeckiej Sandecji? Z którą mniejszą ekipą z Małopolski starcie w centrum miasta zaliczyła ekipa… olsztyńskiego Stomilu? Odpowiedzi na te pytania, i dużo więcej, znajdziecie w tekście.

W najważniejszej części naszego magazynu – wywiadzie – porozmawialiśmy z fanatykami Kotwicy Kołobrzeg. To banda, która długoletnio egzystowała w cieniu silnej od dekad Gwardii Koszalin. W życiu jednak nic nie jest constans, jeśli się o to nie dba. I fanatycy Kotwy uzmysłowili to dobitnie koszalinianom. Dziś to oni górują nad niegdyś niedoścignionym rywalem. Kapitalne opowieści, mnóstwo smakowitych wątków i nieznanych ciekawostek. Historia kibicowska Kotwy od A do Z. To jeden z konkretniejszych wywiadów w historii „TMK”.

Dawno nie gościła rubryka Polskie koalicje. W końcu musiał jednak nadejść czas na opisanie najpotężniejszego obozu lat 90. XX wieku – Wielkiej Triady (A-L-C). Historia zawieranych zgód i sojuszy, zrywanych sympatii, tworzonych kos. Solidne usystematyzowanie kibicowskiej wiedzy.

W Mniejszych ekipach przedstawia się nam Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Wystarczy wspomnieć nazwę „Cracovia Mazowsza” i już powinna zapalić się wszystkim Czytelnikom „TMK” lampka ostrzegawcza. Tak, owszem – to historia bandy, która rozgrzała scenę małych mazowieckich ekip do czerwoności. Dlaczego tak się działo? Jakie były meandry tych nienawiści? Ten tekst nie pozostawi obojętnym nikogo z Was na sto procent. Pogoń bowiem wykonała wielką robotę i zapisała się na zawsze złotymi zgłoskami w arkanach chuligańskich naszej fanatycznej sceny. A to, że przepłaciła to w zasadzie swoim istnieniem i jakąś normalniejszą egzystencją, to już zupełnie osobna brocha. Warto wgryźć się w tą historię…

Trzecia część rubryki Wyjazdowicze zaprasza nas do geograficznie miejscowości oplatających Bydgoszcz i pakę lokalnego Zawiszy. Jest więc „słowo” o Elanie Toruń, a swoje wspominki znalazły również Cuiavia Inowrocław, Lech Rypin, Olimpia Grudziądz, Włocłavia Włocławek, ale też i… Lechia Gdańsk. Parę kwestii zostało odkrytych, które dotychczas światła dziennego poza gronem bydgoskim nie widziały.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” GKS Tychy, Jagiellonia Białystok i Najmniejsi

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...