Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 2 (80) lato 2023

W NUMERZE:

AEK ATENY PATISSIA CLUB „DEATH ZONE” – wywiad z jedną z najciekawszych chuligańskich band AEK-u, z ateńskiej dzielnicy Patissia. Chłopaki działają aktywnie już od 1989 roku i zrzeszają wszystkie pokolenia chuliganów AEK-u, niezależnie od głównego młyna. Rozmawiamy o greckim klimacie hools, sytuacji w Atenach, najlepszych meczach, autonomii ich grupy, łatce lewaków przyklejonej kibicom AEK-u, jest nawet wątek polski. Ten wywiad przypadnie Wam do gustu!

ALMA SALGUEIRISTA 1985 – obszerny wywiad z kibicami SC Salgueiros – trzecią siłą Porto, a jednocześnie jedną z najciekawszych mniejszych ekip Portugalii, chwaloną w całym kraju za swoją mentalność.

LUTON TOWN „MEN IN GEAR” – historia ekipy chuligańskiej przedstawiona w cyklu „Kibicowskie Wyspy”.

INTER SKINS – przybliżenie legendarnej ekipy Interu Mediolan, która swoim stylem wywarła wpływ na cały kibicowski ruch we Włoszech, to pierwszy tekst w nowym cyklu „Gruppo Tifosi”.

BOIXOS NOIS – HISTORIA PRAWDZIWA – chuligańska strona kibiców FC Barcelona, w nowym cyklu „Ultras Ibericos”.

REPORTAŻE:

RAJA CASABLANCA-WYDAD CASABLANCA – Po raz pierwszy w historii dotarliśmy na słynne, elektryzujące derby Casablanki! Czy zasługują na miano najlepszego meczu na świecie i czym się różni styl marokański od europejskiego stylu ultras? Tego dowiesz się z lektury letniego numeru „TMK Plus”!

FK ZEMUN-OFK BELGRAD – Bardzo atrakcyjne derby w III lidze serbskiej, które były ozdobą całej rundy wiosennej na serbskiej scenie kibicowskiej!

FINAŁ PUCHARU BOŚNI – tym razem pojedynek finałowy, rozegrany w Zenicy, był jednocześnie elektryzującymi, wyjazdowymi derbami Mostaru VELEŽ-ZRINJSKI, największymi od wielu lat! Tysięczne grupy na trybunach, pochód (widoczny na okładce), skandal na tle narodowym, masa ciekawostek dotyczących organizacji i przebiegu tego meczu.

JEDINSTVO BIJELO POLJE-BUDUĆNOST PODGORICA – Reportaż z jednego z ciekawszych meczów ligi czarnogórskiej, z ciekawostkami i fotkami prezentacji obu ekip.

BANIK OSTRAVA-SPARTA PRAGA – Zaglądamy do naszych południowych sąsiadów i przyglądamy się hitowi ligi czeskiej. Jak zawsze w Ostrawie było ciekawie na trybunach!

DJURGARDENS SZTOKHOLM-IFK GOETEBORG i DERBY SZTOKHOLMU HAMMARBY-DJURGARDENS to dwa redakcyjne reportaże ze Szwecji, w których zapoznajemy się z tamtejszym stylem będącym swoistym mixem północy i południa Europy, a także z relacjami pomiędzy ekipami ze szwedzkiej stolicy.

CERRO PORTENO-CLUB OLIMPIA – derby Asuncion w Paragwaju to kawał egzotyki, ale i dobrego kibicowskiego rzemiosła! Po raz pierwszy w historii mamy przyjemność opublikować relację z tego dalekiego kraju.

ARGENTYNA & BRAZYLIA 2023 – obszerny reportaż z wyprawy meczowej do Ameryki Południowej!

NACIONAL MONTEVIDEO-INDEPENDIENTE MEDELLIN oraz BOCA JUNIORS-DEPORTIVO PEREIRA to dwa krótsze reportaże z rozgrywek Copa Libertadores, które mimo mniejszej objętości, dostarczą Wam skondensowanej dawki ciekawostek od środka topowych grup barra bravas!

PONADTO W NUMERZE:

Zagraniczny flash” – obszerny przegląd chuligańskich wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy z całej Europy.

Galeria fotek.

„TMK Plus” – 68 stron pełnych relacji, wywiadów i zdjęć, w cenie 14,90 zł!

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...