Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 2 (255) luty 2023

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 6 meczów:

GKS Katowice-GKS Tychy

Unia Oświęcim-Cracovia

Stal Ostrów Wielkopolski-Anwil Włocławek

Stal Ostrów Wielkopolski-Wilki Morskie Szczecin

Stal Nysa-Czarni Radom

ŁKS Łódź-Budowlani Łódź

Kontynuujemy krótką serię Ćwierć wieku temu. Tym razem na tapetę wyciągamy wydarzenia ze Spodka z 1998 roku. Tak się ułożyło, że 25 lat temu rozegrało się parę kultowych wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami w annałach polskiego ruchu kibicowskiego. To, czego doświadczono w hali katowickiego Spodka przed ćwierćwieczem dla wielu było jednymi z największych zamieszek, jakie widziało polskie kibolstwo.

Druga część opisu województwa małopolskiego w cyklu Wymarłe ekipy, to porządna dawka opisu ekip, których już z nami nie ma, a w niektórych przypadkach tak być nie powinno… Jeśli chcecie wiedzieć, która z ekip była silnie związana z krakowskimi Pasami, która zakończyła swój żywot (całkiem niezły zresztą) w dużej mierze przez podziały spowodowane rozdrobnieniem się ludzi na jeżdżenie na większe kluby, która zaliczyła awanturę życia z fanatykami Sandecji Nowy Sącz oraz przedstawiciele której grafy tworzyli na… stodołach (bo taki był miejski klimat, że nie było gdzie indziej tych wrzutów robić) – przeczytajcie ten tekst.

Wywiadem numeru jest rozmowa z kibicami świdnickiej Avii. Ekipa z Lubelszczyzny dała jeden z obszerniejszych wywiadów, a zarazem przekazała kibicowskiemu światu całe multum ciekawostek ze swojej egzystencji. Nie ma możliwości, by ktoś spoza ich szajki miał świadomość tych wszystkich rodzynków i niuansów opowiedzianych przez świdniczan. Bardzo wiele miejsca Lotnicy poświęcili ich wojnie z lubelskim Motorem, ale także i ościennym zantagonizowanym ekipom takim, jak Chełmianka Chełm czy Górnik Łęczna.

Swoje 20 lat istnienia na kibicowskim szlaku przedstawili fani nowohuckiego Hutnika z ekipy Globetrotters’02. Tekst opisujący meandry działalności, przyjaźń z kibicami z niemieckiego Magdeburga czy aktywność sezon po sezonie to swoista laurka stanowiąca zwieńczenie funkcjonowania biało-błękitno-niebieskich.

Szajka Pogoni Zduńska Wola została zaprezentowana w dziale Mniejsze ekipy. Historia tej grupy jest całkiem bogata, usiana wieloma perypetiami, szczególnie z przełomy wieków, gdy w Zduńskiej Woli działano najprężniej. Siłą rzeczy nie zabrakło również odniesienia do czasów aktualnych, jednak każdy co bardziej wnikliwy obserwator naszej rodzimej sceny kibicowskiej wie, że to co najlepsze na żółto-zielono-czarnych wydarzyło się dawno temu.

Druga część rubryki Wyjazdowicze to solidna dawka opisu tego, na co z pewnością wielu w przypadku Bydgoszczy czeka najbardziej. Opis człowieka działającego w strukturach bydgoskiego Zawiszy tym razem otwiera arkana rywalizacji derbowej w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Tu nie ma co za wiele pisać. To trzeba po prostu przeczytać.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” GKS Katowice i Polonia Warszawa

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...