Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 2 (231) luty 2021

W NUMERZE:

Kontynuujemy cykl „Wymarłe ekipy”. Tym razem na tapecie ląduje jedno z najbardziej zagmatwanych we wszelakie koneksje, układy i relacje województwo – województwo mazowieckie. Z racji ogromu ilości ekip, a zarazem materiału, jaki z nimi jest związany, podzieliliśmy opis tego obszaru Polski na dwa numery „TMK”. We wstępie wyłuszczone zostały meandry warszawskich układów o nieagresję, ekip do nich przystępujących oraz dalszych losów tych decyzji. Oprócz tego prezentowana lista wymarłych ekip ukazuje tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest potęga Legii w tymże regionie. Chcecie wiedzieć: która z ekip w Radomiu oprócz Radomiaka i Broni wystawiała młyn i jeździła na wyjazdy, która ekipa wjechała kibolom Broni Radom na ich stadion i zdobyła kawałek flagi, która z ekip wydała w swojej historii szale „Antygwardzista” jako zantagonizowana grupa z kibicami Gwardii Warszawa, która z ekip w swoich strukturach miała grupę o wybitnej nazwie „Bad Menels”? Jeśli tak – przeczytacie to w lutowym wydaniu „TMK”

Bogatą historię swojego ruchu kibicowskiego opowiedzieli w wywiadzie kibice Jagiellonii Białystok. Szczegółowo zostały omówione sytuacje związane z wojną na linii Pretorianie-skini czy choćby kulisy starcia ekipy Legii z ekipą Spartaka Moskwa pod „Źródełkiem” przez jednego z wyjazdowych uczestników Jagi będącego na tym meczu w stolicy Polski. Są również ciekawe fragmenty dotyczące dawnego kolorowego stylu kibicowania w wykonaniu Jagi czy ich flag z motywami lwów i włoskimi napisami.

Drugi odcinek działu „Polskie koalicje” prezentuje Górnicze Bractwo. Opisana została duża koalicja z Górnego Śląska obejmująca swoimi mackami cztery ekipy: GKS Katowice, Górnik Zabrze, ROW Rybnik oraz Banik Ostrava.

Drugi z odcinków „20 lat temu” również traktuje o rundzie wiosennej sezonu 1999/2000 oraz rundzie jesiennej sezonu 2000/2001. Z racji sporego horyzontu czasowego, jaki ten po raz ostatni prezentowany cykl obejmuje, czeka Was jeszcze kilka podróży do tamtych lat.

Przedstawiamy fan cluby” zdominowała ekipa dębickiej Wisłoki z miasta Ropczyce. Jakiej ekipie kibole Wisłoki z Ropczyc wykroili 6 flag? Jak wyglądało rozgraniczanie fan clubowania Wisłoce i jednoczesnego wspierania meczów Błękitnych Ropczyce? Kiedy podjęto decyzję o zaprzestaniu wspierania na meczach dopingiem Błękitnych i skupieniu się tylko na sprawach fan clubu Wisłoki? Wszystko to w historii fan clubu z Ropczyc.

Mniejsze ekipy” opanowała grupa Zatoki Braniewo. A z racji, że to nie jest ekipa wystawiająca 10-osobowy młyn, więc jest co poczytać. Na Zatoce sporo się działo, a chuligani Stomilu niejednokrotnie dali im się we znaki. Fanatycy z Braniewa zresztą też nie próżnowali, na swoim koncie mają także pokaźne zdobycze, z flagowymi włącznie.

Słownik kibicowski” jest działem typowo lajtowym, który będzie nam towarzyszył przez najbliższe trzy wydania „TMK”. Jest przerywnikiem idealnym na zimowe wieczory. To zebrane najlepiej opisane kibicowskie pojęcia i zwroty tłumaczące z przekąsem co one de facto oznaczają. Jest to swego rodzaju trening przed rozpoczynającą się rundą wiosenną, którą, głęboko w to wierzymy, spędzimy na trybunach.

Wspomnienia wyjazdowe w dziale „Wyjazdowicze” opisali kibice Unii Tarnów.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i Owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Sektor Prawa”

– „Old School” Broń Radom, Moto-Jelcz Oława, Polonia Bytom, Stal Rzeszów i Najmniejsi

– „Graffiti” Górnik Wałbrzych

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 9,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...