Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 10 (251) październik 2022

W NUMERZE:

Fotoreportaże z 29 meczów:

Raków Częstochowa-Slavia Praga

Slavia Praga-Raków Częstochowa

F91 Dudelange-Lech Poznań

Villareal CF-Lech Poznań

Legia Warszawa-Górnik Zabrze

Warta Poznań-Widzew Łódź

Stal Mielec-Legia Warszawa

Widzew Łódź-Wisła Płock

Legia Warszawa-Radomiak Radom

Lech Poznań-Widzew Łódź

Widzew Łódź-Cracovia

Radomiak Radom-Wisła Płock

Górnik Zabrze-Piast Gliwice

Pogoń Szczecin-Lech Poznań

Raków Częstochowa-Legia Warszawa

ŁKS Łódź-Ruch Chorzów

Zagłębie Sosnowiec-Chrobry Głogów

Chojniczanka Chojnice-ŁKS Łódź

Ruch Chorzów-Zagłębie Sosnowiec

Stal Stalowa Wola-Wisłoka Dębica

Beskid Andrychów-Glinik Gorlice

Glinik Gorlice-Okocimski Brzesko

Płomień Przyprostynia-Górnik Konin

Polonus Kazimierz Biskupi-Górnik Konin

RKS Radomsko-Radomiak Radom

KKS Kalisz-Widzew Łódź

Ruch Chorzów-Górnik Zabrze

Falubaz Zielona Góra-Polonia Bydgoszcz

Polonia Bydgoszcz-Falubaz Zielona Góra

Po krótkiej przerwie wracamy z wywiadami na łamy „TMK”. W październikowym numerze naszego pisma zafundowaliśmy Wam wywiad z fanatykami Czarnych Jasło. Rozmowa dotyczyła wielu aspektów, ale nie mogło rzecz jasna zabraknąć pytań o kosy z Krosna, Gorlic czy Sanoka. Dlaczego fani Karpat w opinii kibiców spod znaku zakapturzonej śmierci Black Army nazywani są Cyganami? Której ekipie chuligani Czarnych zamknęli ruch kibicowski po krzywej akcji z wyczekiwaniem na jednego z ich liderów pod klatką? Jakiej ekipie na słowackiej ziemi banda Czarnych w połączeniu z kibicami Tatrana Presov wjechała pod halę w trakcie trwania ich meczu koszykarskiego, po czym doszło do wielkiej awantury między obiema grupami? To i wiele więcej znajdziecie w treści wywiadu.

Ostatnia część wymarłych ekip traktuje o województwie podkarpackim. Warto chyba było jednak na nią czekać, bo opisane zostały dwie szajki zapewne bardzo dobrze znane i kojarzone kibicowskiej Polsce – Sanovia Lesko oraz Stal Gorzyce. Ich opis zresztą zajmuje najszerszy fragment tego cyklu w aktualnym numerze „TMK”. Oprócz tych ekip, jak zwykle w tym artykule, wiele ciekawostek, nowinek i rzeczy dotychczas nieodkrytych. Jeśli chcecie wiedzieć, która ekipa początkowo była fan clubem Siarki Tarnobrzeg, by finalnie wejść na drogę mocnej kosy lub też która grupa była czwartą, realną siłą kibicowską w mieście Rzeszowie (po Koronie, Resovii i Stali – kolejność alfabetyczna) tudzież kibicom którego klubu ruch kibicowski zamknęli chuligani Czuwaju Przemyśl, to tej części wymarłych ekip nie możecie pominąć!

W recenzjach nie mogło zabraknąć arcyciekawej pozycji, którą na rynek kibicowski wypuścił chuligan warszawskiej Legii. „Chłopcy z Łazienkowskiej” zostali solidnie zrecenzowani, a krótkie fragmenty książki tylko podkreślają jej klimat, jakiego oddać zresztą żadną treścią nie sposób.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Old School” Arka Gdynia, Resovia Rzeszów i Najmniejsi

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 14,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...