Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice” nr 1 (230) styczeń 2021

W NUMERZE:

Wymarłe ekipy”województwo podlaskie to opis najbardziej wysuniętego na północny-wschód krańca naszego kraju. Które z ekip, niezwiązane z rządzącą i dzielącą w regionie Jagiellonią Białystok były w stanie wystawiać podczas meczów nawet do 100 ludzi w młynie? Która z ekip była bardzo aktywna krojąc raz za razem inne pomniejsze grupy kibicowskie? Jaka grupa kibicowska wpierw była pod skrzydłami ŁKS Łomża, by finalnie wylądować w ramionach Jagi? Na jakim klubie udzielali się białostoccy skini z czasów wojny z ekipą Pretorians? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Wywiadem numer jest rozmowa z kibicami Stilonu Gorzów Wielkopolski. Z racji, że to ekipa, która nigdy i nigdzie nie pisała o swojej działalności, wywiad ten jest odkryciem całego mnóstwa dotychczas nieznanych kart dla całej kibicowskiej Polski. Dlaczego początkowo kibice Stilonu działali ramię w ramię z żużlowymi fanami Stali? Której wielkiej ekipie Stilon odbił dwie swoje wcześniej stracone flagi? Czym był spowodowany fakt długiego okresu bez bratania się z kimkolwiek Stilonowców? Która z ekip w awanturze ze Stilonem użyła koktajli mołotowa i przez to nie zapomni się jej tego nigdy? Dlaczego Widzew Łódź jest darzony w Gorzowie Wielkopolskim niechęcią już niemalże od 25 lat? Wszystkie odpowiedzi dostaniecie czytając ten wywiad.

Ruszamy z nowym cyklem „Polskie koalicje”. Będzie to seria kilku artykułów, w których zostaną opisane istniejące potworzone koalicje pomiędzy ekipami, które znacząco wpłynęły na zmianę funkcjonowania naszej sceny kibicowskiej. W pierwszym numerze opisany został Podkarpacki Sojusz, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają kibole Resovii Rzeszów.

Po raz ostatni na łamach „TMK” zagości cykl „20 lat temu”. Żeby osłodzić Wam rozstanie z nim podzieliliśmy jego serwowanie na kilka tur. Ta ostatnia partia wspomnień obejmuje rundę wiosenną sezonu 1999/2000 oraz rundę jesienną sezonu 2000/2001. To były już ostatki wolności, ostatki bez ciężkich wyroków za sam udział w awanturach, ostatki bez pełnej inwigilacji wszechobecnych kamer. Jest co wspominać, bo to se ne vrati.

W rubryce „Przedstawiamy fan cluby” opis swojej historii zaprezentowali fanatycy Górnik Wałbrzych reprezentujący miasto Kamienna Góra. Ciekawostki związane z wojnami z silnymi 4 dekady temu kibolami Zagłębia Wałbrzych oraz geneza powstania nazwy Torcida Górnik, jeszcze zanim wprowadził ją do życia Górnik Zabrze, to wybijające się aspekty ich historii.

Sęp Żelechów to kolejna grupa kibiców zaprezentowana w dziale „Mniejsze ekipy” – wciąż żywa, wciąż działająca, wciąż nie poddająca się coraz trudniejszym realiom funkcjonowania fanatyków.

Swoje wspomnienia w dziale „Wyjazdowicze” opisał znany w całym kraju kibol Pogoni Lębork. Każdy kto zna „Bombę” wie, że nudno nie będzie.

Etatowo w numerze stałe pozycje:

– „To i Owo Pacanowo”

– „Z Ukosa”

– „Sektor Prawa”

– „Old School” Czarni Jasło, Gwardia Koszalin, Karkonosze Jelenia Góra, Sparta Augustów i Najmniejsi

– „Graffiti” Cracovia

– „Odchamiacz”

Polska-kibolska na 84 stronach. Fotki, historie, wywiady, reportaże, felietony, artykuły – wszystko to w cenie 9,90 zł (dostępna również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa poprzez tomykibice.pl oraz skleptmk.pl).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...