Znajdź nas na facebooku

„To My Kibice Plus” nr 1 (59) wiosna 2018

CO W NUMERZE?

Głównym tematem tego wydania jest MAROKO i jego scena kibicowska. Egzotyczny kraj z bardzo prężnie rozwiniętą sceną ultras, niesamowitymi oprawami i dopingiem. Jednak Maroko to nie tylko świetna atmosfera i pełne młyny. To także grupy działające w typowo włoskim, oldschoolowym stylu – swoisty powrót do korzeni ruchu. To również derbowa rywalizacja w Casablance, chaotyczne awantury wybuchające nagle jak iskra, wewnętrzne konflikty z przypadkami śmiertelnymi w tle, jak również mocna skala represji antykibicowskich.

Oprócz artykułu zawierającego rys historyczny marokańskiej sceny kibicowskiej i wykaz tamtejszych ekip od I, przez II, aż po niższe ligi, w numerze znajdziecie także dwa nasze reportaże redakcyjne: Kawkab Marrakesz-Hassania Agadir, FAR Rabat-Ittihad Tanger (awantura na bieżni), Casablanka nocą oraz reportaże od naszych czytelników – Oko na Maroko, Wydad Casablanka-TP Mazembe i Kawkab Marrakesz-Raja Casablanca (awantura na trybunach).

We wiosennym wydaniu „Plusa” znajdziecie wywiad z „Green Dragons” – fanatykami Olimpiji Ljubljana, ekipą ze stolicy Słowenii. Opowiedzieli nam o początkach swojej grupy i latach panowania na krajowej scenie, ciężkim okresie upadku klubu, kondycji słoweńskiej sceny kibicowskiej, zgodzie z Olimpią Warszawa, odwiecznej rywalizacji z Mariborem, a także najnowszej kosie w europejskich pucharach z Żyliną i Góralem Żywiec. Ten bardzo ciekawy wywiad ubarwiają rewelacyjne, klimatyczne fotki.

Przypadki z włoskiego buta” to obszerny artykuł poświęcony charakterystyce włoskiej sceny kibicowskiej i ubarwiony konkretnymi fotami.

Stadionowa przemoc w Europie” jest zbiorem co bardziej pamiętnych wydarzeń ze „świata bitego sportu” w poszczególnych krajach. Czyli przedstawiamy przekrój chuligańskich klimatów Starego Kontynentu.

Ponadto w numerze reportaże z następujących meczów:

– Benfica Lizbona-Sporting Lizbona

– Real Oviedo-Sporting Gijon

– Lokomotive Lipsk-Chemie Lipsk

– Rapid Wiedeń-Austria Wiedeń

– Brazylijski jubileusz

– Chile 2017

68 stron pełnych relacji, wywiadów i fotek, w cenie 8,50 zł (możliwa również prenumerata i jednorazowa sprzedaż wysyłkowa).

 

KTÓRE CZASOPISMO CZYTASZ?

View Results

Loading ... Loading ...